''Karl Grønoset'' 1947—54. F. 1908 i Trysil, sjåfør, g.m. Karen Marie Næss, f. 1906. Barn: Ester Margrethe, f. 1934. I 1949 ble fra bnr. 1 utskilt bnr. 9 (s. d.). Grønoset flyttet 1954 til Sem og solgte Bakkedammen s.å. for kr. 40 000 (herav for løsøre kr. 3000) til
''Gunnar Framnæs'' 1954—1978. Fra Biri, f. 1906, d. 1998, g.m. Martha Kroken fra Vinje, f. 1902, d. 1994. Ingen barn. Gunnar Framnes solgte i 1978 Bakkedammen til
''Kari '' og ''Ingar Aadne.'' Deler av eiendommen ble solgt videre til Vidaråsen Landsby. Resten av eiendommen ble slått sammen med Kari og Ingar Aadnes gård, Ådne, gnr. 66, bnr. 2. Gårdstunet med bebyggelse og ca. 5 mål tomt ble i 2001 solgt til Linde Børresen. Se [[Ådne]], gnr. 66, bnr. 10.
Bnr. 1 (hvori inngått bnr. 3) har 58 mål jord og ca. 350 mål skog, mest barskog og beliggende øst for gården. Tidligere var det en utslått i skogen sydvest for innmarken. Eiend. nylig drenert. Bebyggelse: Framhus og uthus, begge rest. av nåv. eierGunnar Framnæs, ved- og redskapshus, smie. Vannledningen forbedret i 1950. El. motor siden 1937. Eget treskeverk.
'''Marknavn:''' Dammen, La'vennæ (kommet fra Ådne).
==== Oppdatering 2014 ====
Som det framgår ovenfor er bnr . 1 slått sammen med gnr. 66, bnr. 2, Ådne. Opplysningene ovenfor gjelder for eiendommen fram til 1978.
=== Bruksnr. 2 (skyld 70 øre). ===
==== '''Vidaråsen Landsby.''' ====
[[Fil:264.004.002.jpg|mini|Vidaråsen Landsby.]]
Dette senter for voksne psykisk handikappede bygger på Rudolf Steiners ideer og ble grunnlagt her i 1966 av Margit Engel, Phyllis og Ivan Jacobsen og Trygve Thornæs. Helt fra begynnelsen av er en betydelig del av midlene til driften og den videre utbygging av landsbyen blitt skaffet til veie ved de «lysaksjoner» som russen hvert år arrangerer.[[Fil:Vidaråsen Landsby.jpg|mini|Vidaråsen Landsby]] Medarbeiderne hjelper de utviklingshemmede med veiledning og undervisning og sørger for at alle får del i nyttig, meningsfylt arbeid. Fra 1966 til i dag har Landsbyen hatt en meget sterk utvikling. Den har i dag hele 23 bygninger. Av disse er det seks verksteder: Snekkerverksted, dukkeverksted, gullsmedverksted, kurvmakerverksted, pottemakerverksted og smykke- og metallverksted. Dessuten har man bakeri og gartneri og det drives et ikke ubetydelig jordbruk, som skaffer til veie adskillig av de matvarer som trenges. I et stort nytt seminarbygg holdes 3-årige seminarer, et slags folkehøyskole for nye medarbeidere som kombinerer studier med arbeid. Landsbyen har eget kapell og eget orkester. Det bor i dag ca. 140 mennesker i Vidaråsen Landsby, i tolv såkalte familiehus, derav er 60 handikappede, resten medarbeiderne og deres barn. Landsbyens gårdsbruk har i dag (1980) en besetning på 2 hester, 8 kuer, 1 okse, 6 kviger, 2 kalver, en flokk sauer og 60 høns. Landsbyens område er etter hvert blitt betydelig utvidet ved kjøp av tilgrensende arealer. Vidaråsen Landsby har ingen egentlig bestyrer; den er et fellesskap. (Se også den nylig utkomne bokboka: «Vidaråsen Landsby. Ideer, dagligliv, bakgrunn». Red. Øistein Parmann. Oslo 1980. Dreyers Forlag.)
==== Oppdatering 2013 ====
Bnr. 7 har 25 mål innmark og 45 mål skog, mest barskog. Forrige eier Johan Ellefsrød nydyrket 10 mål og drenerte gården. Hage med bærbusker. Merker etter kullmiler.
'''Bebyggelse:''' Framhus, uthus, snekkerverksted. Vann innlagt 1931, forbedret 1957. El. kraft fra 1944.
''Peder Bakke'' 1948—57. F. 1917 på Kleppan, sønn av Ingvald P. Bakke, hvalf. og snekker, g. 1947 m. Arna Olina Olsen, Smidsrød, Nøtterøy, f. 1924 i Brønnøysund. Barn: 1. Ingvald Oskar, f. 1947. 2. Anne Marie, f. 1951. 3. Gunnar, f. 1953. 4. Per Arne, f. 1963. Familien flyttet til Smidsrød på Nøtterøy og solgte bnr. 8 i 1957 til
''Albert Bager'' 1957-1966, (personalia, se bnr. 5), som i 1966 solgte videre til ''Vidaråsen Landsby'' (se ovfrbnr.4).
=== Bruksnr. 9, Fredbo (skyld 2 øre). ===
Utskilt 1949 fra bnr. 1 og solgt til ''Henry Jahnsen,'' som i 1954 solgte igjen til ''Odd Andersen.'' Personalia, se [[Ellefsrød]] bnr. 1. Denne avhendet bnr. 9 i 1967 til ''Phyllis Jacobsen'' (bodde her), som i 1971 solgte det til ''Vidaråsen Landsby'' (se ovfrbnr.4).
=== Bruksnr. 10, Skaubo (skyld 2 øre). ===
==== Oppdatering 2017 ====
Ingar Ellefsrød arbeidet i mange år som snekker. Det er veldig mange av de litt eldre husene hus i Andebu som Ingar Ellefsrød har bygd.
Han har laget en oversikt over dette som vist nedenfor:
*Høsten 1944. Var med Johan Vinterønningen og bygde på huset til Kr. Kristoffersen på Nøklegård. Jobbet sammen med Asbjørn Lie i ca. 7 år. Første hus for Harald Torp ved Tolsrød. Hus ,Bjarne Hynne på Torpehagan.
*Tømret Aulesjordsetra med tømmer fra stedet. Tømret badestua badstua på BråvoldBråvoll. Hus for Olaf Bakke på Nøklegård.
*Tømret ved Trolldalssaga: 1 hus for Johan Johansen Haugan i Sandefjord. 1 hus for Einar Ås på Eik. 1 hus for Storm Pedersen ved Dalsroa.
*Større ombygging for Hilmar Hynne. 1 stort tømmerhus for This Andersen i Valborgsvei 18 , Tønsberg, Flyttet et gammelt tømmerhus fra Sukke Mølle til Tjøme som hytte for Holmsen Tønsberg Bryggeri. Verksted for Einar Stålerød på Lerskall. Smie og verksted for Karl Hynne i Trolldalen.
*Tømret verkstedet for meg selv i Bakkeskauen i 1947. Det har blitt bygd på to ganger etterpå. Stod ved verkstedet og tømret et hus i to etasjer for Georg Hoksvoll , det ble satt opp i Asker. 1 hytte for Hammerlov Hammelov Berg på Nøklegård.
*Alle tømmerhusene ble barket og tilpasset med bandkniv og høvlet innvendig med håndhøvel.
*Noen små hytter er også tømret utenfor verkstedet: 1 til Tretten i Gudbandsdalen. 1 til Årne Åsland på Freste.
*Noen hytter i lafteplank, Olaf Trolldalen var byggherre: 1 på Vikerøya. 1 på Tjøme. 1 på Føynland. 1 for oss selv som ble tømret på låven her og satt opp på Sjuestok. Denne ble påbygd med bad og innedo i 2007 og 2008.
*Flyttet et gammelt tømmerhus (bryggerhuset) fra Lensmannsgården på Berg til Borre for Arne Gallis. Masse arbeide både muring og tømring. Dette var både Johan Ellefsrød og Arne Aadne medpå. 1 hytte til Edel Nilsen ved Askjemvannet. 1 hytte til Hans Skarsholdt på Røn. 1 hytte for Anton Hynne på Sjuestok.
*Hus for oss selv på Skaubo, og uthus med høns og grisehus i. Og garasje ved veien. Hus for Thorleif Aspelund på Ellefsrød. Hus for Gunnar Aspelund på Ellefsrød. Hus for Harald Skorge på Bråvold. Hus for Håkon Slettingdalen på Døvlehamna, men han solgte det til Einar Hotvedt.
*Masse annet arbeide for Håkon Slettingdalen, ombygging av hovedhuset på gården, bygd nytt redskapshus., materialhus og bryggerhus. Nytt uthus etter brann for Edvard Hallenstvedt. Bryggerhus for Johan Aadne, bare ferdig utvendig. Uthus for Rolf Stenseth på Sørli, og mye ombygging i framhuset der. Hus for Erling Mailund. Hus for Harald Eriksen på Berg. Ombygd verksted på Haugberg til bolig for Martine Båstad
*Hus for Odd Trolldalen, ombygging av saga, bygd kontor og spisebrakke ved saga. Og materialskur. Hus for John Lunde på Våle. Hus for Sverre Gulli på Døvlehamna. Hus for Sigurd Vegger på Døvlehamna. Hus for Arne Jensen. Hus for Knut Harry Nes og Jakob Naug på Skjelland.
*Innredet 2 etg. etasje hos Ingvald Bråvold. Innredet 2 etg. etasje Hos Abram Skjelland. Innredet 2 etg. etasje hos Hedvig og Hans Bråvold. Hytte på Eftang for Grynert. Påbygg på Åsly for Hans Dalen. Innredning og ombygging for Anton Dal på Bø. Hus til Edel Nilsen på Skallevold. Ominnredning for Hedvig og Hans Bråvold.
*I 1966 begynte jeg å lage ting for Eik Sølvplett, og da ble det mindre husbygging. Mye småting i teak og eik. Og masse stabburnøkkelhus i finer finér som ble beslått med tinn. Jeg lagde trapper og innredning på mange av husene jeg satte opp.
*Butikken på Tolsrød for Anton Hynne. Ombygging av framhus for Oddmund Slettingdalen på Haugan. Og korn og høytørke. Var med på å byge hus for sønnene Kjell, Steinar og noe for Bjørn. Og garasje for alle disse. Liten tømmerhytte for Sigrid Johnsen ved Askjemvannet. Bryggerhus for Arnt Stålerød. Hus for Magnar Stålerød.
*Var i Tronka ved Kjønnerød flere sommre og jobbet med et gammelt tømmerhus for Carl Gunnerød. Sønnen Bjørn var med en del der. Hus for Ingvald Nes på Nøklegård. Tatt av taket på Trolldalssetra og tømret på to omverv og innredet der. Hus for Alf Kjærås i Tønsberg.
*Har også bygd om uthuset i Bakkeskauen, nytt tak og nytt fjøs med møkkakjeller. Og bygd på uthuset østover, dette ble gjort sammen med sønnen Steinar, som finansierte dette. Sag og sagmugghus på siden av snekkerverkstedet i Bakkeskauen. Det maskinelle på saga er mye gjort av sønnene Steinar og Terje etter mine ønsker. To stk. materialskur i Bakkeskauen.
*Arne Aadne var med og snekret mange somrer når han var hjemme fra hvalfangst. Asta og ungene var med på mye av dette.
''Lars Holmen'' 1959 - 1966. Utskilt fra bnr. 5.
''Landsbystiftelsen Vidaråsen Landsby'' 1966—. Se bnr. 4.
=== Bruksnr. 12 -16 , - (290,8 mål). ===
''Gunnar Framnes''1969—1969.
''Landsbystiftelsen Vidaråsen Landsby'' 1969—. Se bnr. 4.
=== Bruksnr. 18 & 19, utgått. ===
''Albert Bager'' 1973—1975
''Landsbystiftelsen Vidaråsen Landsby'' 1975—. Se bnr. 4.
=== Bruksnr. 21, Elvedalsveien 767 - (1,8 mål). ===
01.08.1979 - Utskilt fra bnr. 1 av Gunnar Framnes.i 1978 og solgt året etter til
15''Steinar Ellefsrød'' 1979–. F. 1950, g.08m.1979 - Er overdratt til Steinar EllefsrødIrene Skatvedt, f. 1951. Barn 1. Øystein, f. 1972, samboer med Siv Gotland Lien, f. 1976 fra Elverum (barn: Jesper, f. Personalia2008, se bnrog Ella, f. 2013.). 10 ;[[Bakke#BruksnrRoy Henning, f._101978, g.2C_Skaubo_m.28skyld_2_Karina Elisabeth Gram, f.C31974 i Oslo, ekteskapet oppløst (barn: Nicolay, f.B8re1996 (Karinas sønn), Mathias, f.292002 (se bnr.| Skaubo]] 7), og Mathea, f. 2004.). Se også bnr 23 nedenfor. 10 Skaubo.
=== Bruksnr. 22, Utgått. ===