Endringer

Hopp til navigering Hopp til søk

Del 2 : Krig

62 byte lagt til, 29. jan. 2019 kl. 12:11
Hittil har noen av oss spedd på kosten med grønne epler fra haven og det som er igjen av feltpakningen, og klart oss bra. Hele Normandie har eplehaver som skaffer små grønne epler til produksjon av Cider som også blir destillert til Calvados, en brukbar brandy som normannerne er veldig stolte av. Noen av gjengen mener den smaker rottegift, men ingen tør å si det til en normanner. Det ville være like fornærmende som å klage til en nordmann på hans hjemmebrent.
[[Fil:Myhre101.jpg|200px|mini| frontvisitt Falaise, Normandie]]
DEN 25. AUGUST:
Bare noen småreparasjoner i dag. Sist natt fartet jeg omkring i en lastebil. Rart vi ikke rotet oss helt inn i frontlinjen i mørket. I kveld har jeg vært ute på en tidligere slagmark og rotet i saker og ting. Noen hadde vært der før meg og tatt uniformer av tyskerne og kastet dem igjen. De var gjennomhullet av kuler og splinter. Like ved lå fire tyskere halvveis begravd.
Det har ikke vært operativ flyging her på flere dager pga. været, og det er bra fordi vi har fått 145 oktan bensin som ikke er bra for våre motorer, som skal ha 130 oktan.
Ryktene sirkulerer om at troppene som gikk i land i Sør-Frankrike har jaget tyskerne opp Rhône-dalen og møtt Pattons 3rd Army ved Dijon. Det betyr at store tyske styrker er omringet i Sør- og Vest Frankrike, selv om mange unnslapp. Hitler nektet dem å trekke seg tilbake før de ble omringet. Atter en av Hitlers mange dumheter som kommer de allierte tilgode. Nå er Luxembourg også frigjort for tyskere.
 
 
=== B-57, BOUNDUES AÉRODROME, ===
525

redigeringer

Navigasjonsmeny