''Ann Kristin og Sverre Knutsen'' 2009— . Ann Kristin f. 1972 er datter av Vidar og Kirsten Hotvedt se [[Vestre Hotvedt ]]. Ann Kristin har datteren Malene f. 1991 (Far: Terje Soma). Sverre f. 1970 er sønn av Steinar og Grete Knutsen, de har hus i Orheimfeltet i Andebu. Sverre har sønnen Håkon Liverød Knutsen f. 1989 (Mor: Vigdis Liverød Karlsen). Sammen har Ann Kristin og Sverre datteren Sandra f. 1999.
Sverre Knutsen er maskinentreprenør. Ann Kristin og Sverre ble skilt i 2013. Hun har kjøpt hus i Vivestad.
Bnr. 1 har 64 mål innmark og 700 mål skog, barskog og lauvskog, beliggende sydvest for husene, mellom skogene til bnr. 2 og 3. «Dammen» er Ådne-gårdenes felleseie, og er blitt slått hvert år; den ga tidligere 10—12 små lass høy til denne gård. Vesleengholmen var utslått før. Fellesbeite i skogene her, da det for det meste ikke er gjerder; inngjerdet hestehavn. Merker etter kullmile. Hage med epletrær og bærbusker, har hatt humlehage. Grønnsaker til husbehov.
* '''Bebyggelse''' Framhuset ble restaurert ca 1990.
* '''Drift''' Jordene brukes leies ut til beite og fòr for egene hester. Ann Kristin driver med avl av kaniner. De brukes i konkurranse i kaninhoppinghusdyr.
=== Bruksnr. 2, Framistua (skyld mark 6,50)===